Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent i premier ogłaszają nowy program wsparcia dla przedsiębiorców. "Szacunkowa wartość pakietu antykryzysowego to ok. 212 miliardów złotych"

A.N. 12:13 18 marca 2020
Twitter/KPRP
W środę po godzinie 11.30 zakończyło się spotkanie Rady Gabinetowej. Efektem spotkania, w którym uczestniczył prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki jest pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Z inicjatywą powstania programy, który wesprze przedsiębiorców w zwalczaniu skutków koronawirusa jest prezydent Andrzej Duda.

– Poprosiłem premiera Morawieckiego o przygotowanie takiego pakietu. Został nazwany „Tarczą antykryzysową” – mówił prezydent Duda, podczas konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej. 

– Ten pakiet już powstał i będzie przekładany na teksty projektów ustaw. On jest ukierunkowany na tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji – tłumaczył prezydent. 

Przypomnijmy, że pierwotnie Rada Gabinetowa miała się odbyć  we wtorek rano, jednak po tym, gdy okazało się, że minister środowiska Michał Woś jest zakażony koronawirusem, prezydent we wtorek rano poinformował, że Rada Gabinetowa ostanie odwołana ze względów bezpieczeństwa. Ostatecznie została zwołana na środę na godzinę 10.

Rada Gabinetowa, czyli posiedzenie członków rządu pod kierownictwem prezydenta, odbywa się po raz pierwszy za pośrednictwem wideokonferencji. 

 

Źródło: Twitter/prezydent.pl/KPRM

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze