Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda zainaugurował akcję „Łączą nas drzewa”. Sadził drzewa w Garwolinie

mm 14:21 21 marca 2021
Andrzej Duda sadził drzewa sprzyjające bioróżnorodnościFot. Prezydent.pl
Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Andrzej Duda, sadząc drzewa w leśnictwie Bączki w nadleśnictwie Garwolin, zainaugurował ogólnopolską akcję „Łączą nas drzewa”.

Posadzone zostały gatunki drzew o znaczeniu biocenotycznym, które sprzyjają bioróżnorodności i pozwalają stworzyć jak najlepsze warunki dla ptaków i innych zwierząt, urozmaicają krajobraz, pełnią funkcję pielęgnacyjną, a także nektarodajną.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Lasów odbywają się pod hasłem „Odbudowa lasów: droga do odnowy i dobrego samopoczucia”. Z tej okazji Ministerstwo Klimatu i Środowiska przy współpracy z Lasami Państwowymi, przygotowały specjalną akcję „Łączą nas drzewa”, która potrwa do końca kwietnia. Jej celem jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w przyrodzie. Zwiększanie lesistości jest trwałym elementem polityki ekologicznej państwa. Polska znajduje się w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów, które zajmują już blisko jedną trzecią obszaru naszego kraju. Po złagodzeniu obecnych obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej sadzenia pamiątkowych drzew z udziałem znanych osobistości odbędą się w każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych.

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odbywa się akcja „sadziMY”. Inauguracja I edycji przedsięwzięcia miała miejsce w kwietniu 2019 r. Wówczas para prezydencka wspólnie z tysiącem uczestników wzięła udział w sadzeniu drzew w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, także zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 r. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczyła 300 tysięcy sztuk – 100 ha nowego pokolenia lasu.

Inauguracja II edycji miała miejsce 18 września 2020 na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz. Prezydent z Małżonką, wspólnie z harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych i pracownikami administracji publicznej, posadziła kilkadziesiąt tysięcy nowych drzew na powierzchni blisko 6,5 ha.

Międzynarodowy Dzień Lasów został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 listopada 2012 roku i jest obchodzone 21 marca.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze