Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: USA i prezydent Trump myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski

MAD 10:55 6 lipca 2017
Telewizja Republika
- Rozmawialiśmy na temat kontraktów związanych z modernizacją polskiej armii, zawartym porozumieniu między Polską i USA dotyczącym zakupu rakiet Patriot. Rozmawialiśmy o realizacji programu Homar i co będzie w najbliższych latach realizowane dla wzmocnienia bezpieczeństwa Polski. Ciesze się po tych rozmowach, bo USA i prezydent Trump myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski - powiedział podczas konferencji po spotkaniu z Donaldem Trumpem prezydent Andrzej Duda.

- Ogromnie się cieszę z tej wizyty, która jest jedną z pierwszych wizyt międzynarodowych, która podkreśla więź i wysoką jakość sojuszu USA i Polski. Jesteśmy i wzajemnie oceniamy się jako lojalni partnerzy w ramach sojuszu północnoatlantyckiego. Na ten temat rozmawialiśmy podczas rozmowy cztery oczy, a podczas spotkania plenarnego mówiliśmy o obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce, wzmacnianiu wschodniej flanki, sytuacji bezpieczeństwa m.in. na Ukrainie, ćwiczeniach ZAPAD 17 na Białorusi - powiedział Andrzej Duda.

- Rozmawialiśmy na temat kontraktów związanych z modernizacją polskiej armii, zawartym porozumieniu między Polską i USA dotyczącym zakupu rakiet Patriot. Rozmawialiśmy o realizacji programu Homar i co będzie w najbliższych latach realizowane dla wzmocnienia bezpieczeństwa Polski. Ciesze się po tych rozmowach, bo USA i prezydent Trump myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski - dodał prezydent Polski. - Rozmawialiśmy też o dostawach gazu do Polski. Cieszę się, że pierwszy transport LNG przyszedł do Polski 8 czerwca z USA. Okazało się to sukcesem, nie było problemów, przeszkód, by gaz znalazł się w naszym gazoporcie. To otwiera drogę do kolejnych kontraktów. Myślę, że będzie niedługo kontrakt długoterminowy i zaznaczać się będzie dywersyfikacja dostaw gazu - podkreślił prezydent Duda.

- Podczas szczytu Trójmorza będziemy rozmawiali o rozwoju infrastruktury, UE, bezpieczeństwie energetycznym Jeżeli mówimy o realizacji polityki spójności to patrzymy na nią w perspektywie unijnej, by zwiększyć konkurencyjność naszych krajów i Unii Europejskiej. Chcemy robić to w formacie win-win z korzyścią także dla USA - uznał Andrzej Duda. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze