Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: NATO odniosło sukces na tym szczycie i Polska odniosła na nim sukces

mg 17:37 9 lipca 2016
telewizja republika
– Szczyt NATO zakończył się podjęciem bardzo ważnych decyzji, niektórzy mówią, że przełomowych. Faktem jest, że miał charakter wszechstronny – rozmawialiśmy o wszystkich kwestiach związanych z zapewnieniem nam bezpieczeństwa. Szczyt pokazał jedność, solidarność, wzajemne zrozumienie wszystkich państw Sojuszu – mówił prezydent Andrzej Duda na zakończenie szczytu NATO w Warszawie.

Prezydent podziękował wszystkim głowom państw i organizacji, którzy przybyli do Warszawy, a szczególnie sekretarzowi generalnemu NATO za ogromny wkład w organizację szczytu NATO.

– Można dzisiaj powiedzieć, że NATO odniosło sukces na tym szczycie i Polska odniosła sukces na tym szczycie – zaznaczał. – Prowadziliśmy długie dyskusje, ale podjęte konkluzje są korzystne i dla Sojuszu i dla Polski – dodawał.

Prezydent przypomniał, iż wszystkie państwa zgodziły się na wzmocnienie wschodniej flanki. – Na naszym terenie pojawi się realna siła sojusznicza, która będzie w każdej chwili gotowa na jakiekolwiek zagrożenie. To z punktu widzenia każdego Polaka realny zysk, który Polska otrzymuje – mówił.

Jak podkreślał, szczyt w Warszawie był "realną odpowiedzią" na zagrożenia płynące z różnych części świata.

Andrzej Duda podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, ze ten szczyt powstał. – Chciałem podziękować także mieszkańcom Warszawy, że z taką tolerancją przyjęli wszystkie uniedogodnienia – dodawał.

– Ten szczyt przebiegł dobrze pod każdym względem. Z wielką satysfakcją odebrałem mnóstwo gratulacji od przedstawicieli poszczególnych państw za to, w jaki sposób ten szczyt przebiegał na każdej płaszczyźnie – podkreślał prezydent.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze