Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda na X Zjeździe Gnieźnieńskim. "Odzyskaliśmy wolność instytucjonalną, dlatego że ludzie czuli się wolni w sercu"

mg 12:10 13 marca 2016
Twitter@prezydent_pl
– 27 lat temu odzyskaliśmy wolność jako państwo w sensie instytucjonalnym. Natomiast wolność w sensie personalnym była zawsze. Odzyskaliśmy wolność instytucjonalną dlatego, że ludzie czuli się w sercu wolnymi – mówił w specjalnym wywiadzie dla radiowej Jedynki prezydent Andrzej Duda podczas X Zjazdu Gnieźnieńskiego.

– Dlatego mieli w sobie tę siłę, żeby walczyć o wolność instytucjonalną. Tę wolność wywalczyli sami. Oczywiście był Ojciec Święty Jan Paweł II, który nas wspierał, była polityka realizowana przez Ronalda Reagana, przez Margaret Thatcher, był w związku z tym nacisk na Związek Sowiecki, ale jednak to Polacy powstawali poprzez wielki ruch Solidarności, poprzez to, że byli niezłomni i trwali w niezłomnym dążeniu do wolności, swobody, dlatego że ona była w sercach – dodawał.

X Zjazd Gnieźnieński odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli różnych religii. – Dzisiaj to spotkanie także międzynarodowe, intelektualistów i duchownych Europy Środkowo-Wschodniej, a także naszych sąsiadów z Niemiec i dyskusja o przyszłości Europy w świetle chrześcijaństwa i tego jaką rolę ma chrześcijaństwo do odegrania w przyszłości – mówił w rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Duda.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze