Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda na debacie: Chciałbym, abyśmy pomogli UE wyjść z kryzysu

JJ 20:56 6 maja 2020
Telewizja Republika
– Szanowni państwo, pięć lat temu swoją prezydenturę rozpocząłem od wizyty w Estonii, ale w tym roku chciałbym pojechać do Rzymu. To by oznaczało, że skończyła się pandemia koronawirusa- powiedział prezydent Andrzej Duda, odpowiadając na pierwsze pytanie w czasie debaty prezydenckiej.

Pierwsze pytanie do kandydatów dotyczyło pierwszej stolicy, którą odwiedziliby po objęciu urzędu prezydenta RP.

Prezydent Andrzej Duda, ubiegający się o drugą reelekcję, stwierdził, że odwiedziłby Włochy.

– Szanowni państwo, pięć lat temu swoją prezydenturę rozpocząłem od wizyty w Estonii, ale w tym roku chciałbym pojechać do Rzymu. To by oznaczało, że skończyła się pandemia koronawirusa. Pokazałbym Włochom, którzy tak ucierpieli w czasie tej epidemii, że są wspierani przez swojego partnera w UE. Chciałbym, żebyśmy pomogli Unii wyjść z tego kryzysu- podkreślił prezydent.

– Współpraca w ramach UE jest bardzo ważna. Dziś mamy bardzo dobrą współpracę transatlantycką i świetne relacje ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie jeździmy dziś bez wiz- dodał.

– Chciałbym, abyśmy pomogli dziś wyjść UE z kryzysu, abyśmy byli aktywni i dalej budowali współpracę- podkreślił podczas debaty prezydent.

 Pozostali kandydaci skupiali się głównie na atakach pod adresem Andrzeja Dudy oraz rządu PiS za rzekome zepsucie relacji międzynarodowych. 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze