Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda i premier Morawiecki - to im najbardziej ufają Polacy!

JJ 13:43 7 września 2020
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz MorawieckiPortal TV Republika
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki cieszą się niesłabnącym zaufaniem Polaków.

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, 57 proc. badanych ufa głowie państwa, a 54 proc. szefowi polskiego rządu. Co godne odnotowania, zaufanie do prezydenta jest nieco wyższe od deklarowanego przez respondentów w analogicznym sondażu z lipca, przed I turą wyborów.

Zaufanie do Andrzeja Dudy wzrosło o 3 pp do 57 proc. 32 proc. ankietowanych wyraziła nieufność wobec głowy państwa. W stosunku do lipca odnotowany został spadek o 3 pp.

Na drugim miejscu w rankingu zaufania znalazł się w sierpniu premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 54 proc. badanych. Przeciwne zdanie wyraziło 32 proc. respondentów. Jak odnotowuje CBOS, w stosunku do pomiaru z lipca nastąpiła niewielka poprawa ocen szefa rządu. Zaufanie do Morawieckiego, podobnie jak w przypadku Dudy, wzrosło o 3 pkt proc. i o tyle samo zmniejszył się odsetek badanych, którzy mu nie ufają.

Podium zamyka lider stowarzyszenia Polska 2050 Szymon Hołownia. Politykowi ufa 51 proc. respondentów, natomiast 21 proc. nie darzy go zaufaniem.

Badanie przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej grupie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Badanie zrealizowano w dniach 18-27 sierpnia.

 

Źródło: Niezalezna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze