Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda dla "China Daily": Nasze relacje nie powinny ograniczać się jedynie do płaszczyzny gospodarczej

kg 11:13 21 czerwca 2016
FACEBOOK/ ANDRZEJ DUDA
Prezydentem Andrzej Duda udzielił wywiadu dla dziennika "China Daily", który ukazał się wczoraj. Prezydent zauważył m.in., że druga wizyta chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Europie Środkowo-Wschodniej w przeciągu mniej niż trzech miesięcy jest wyrazem pełnego uznania dla dynamiki i wagi naszego regionu, a także, że relacje Polski i Chin nie powinny ograniczać się jedynie do płaszczyzny gospodarczej.

Pod koniec marca Xi Jinping złożył wizytę w Republice Czeskiej, która przetarła polityczne szlaki dla podpisania ponad dziesięciu projektów gospodarczych i handlowych. "Nie ulega wątpliwości, że przewodniczący Xi Jinping zdaje sobie świetnie sprawę z dynamiki w tej części świata" - stwierdził.

Duda powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, iż Pekin odgrywa coraz bardziej kluczową rolę na arenie międzynarodowej, że wiele firm chińskich zdobywa uznanie i rozpoznawalność poza granicami i że Chiny są krajem, w którym miliony ludzi wydźwignęły się w ostatnich dziesięcioleciach z ubóstwa. Ponadto prezydent podkreślił, że jednym z największych wyzwań obecnej doby jest problem nierówności społecznych i nierównomiernego wzrostu pomiędzy miastami a obszarami wiejskimi, i że jest świadom tego, ile władze chińskie uczyniły, by zająć się tym problemem. "Wiele narodów europejskich musiało ostatnio zmierzyć się z dokładnie tymi samymi problemami (...) nasze relacje nie powinny ograniczać się jedynie do płaszczyzny gospodarczej" – powiedział.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze