Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Bitwa Warszawska - cud geniuszu, determinacji i opieki Opatrzności

JJ 13:29 15 sierpnia 2020
Prezydent Andrzej Duda na Uroczystej Odprawie Wart przed Grobem Nieznanego ŻołnierzaKancelaria Prezydenta, fot. Grzegorz Jakubowski
– Niektórzy nazwali to Cudem Nad Wisłą. Jakiś cud z pewnością był, cud geniuszu, opieki Opatrzności nad naszym krajem i narodem. Byliśmy wtedy pewni i odważni ponad wszelką miarę – mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Prezydent wskazał, że mamy dziś „ważny dzień. w którym dziękujemy za służbę naszym żołnierzom i oddajemy hold wszystkim poległym za ojczyznę”.

Jak wspomniała głowa państwa, mówiąc o Bitwie Warszawskiej, często nazywa się ją „cudem nad Wisłą”.

– Jakiś cud z pewnością był, cud geniuszu, opieki Opatrzności nad naszym krajem i narodem. Byliśmy wtedy pewni i odważni ponad wszelką miarę – podkreślił Duda.

– Byli tacy, co nie zwątpili, cały czas pracowali, by ratować ojczyznę. Wielcy przywódcy i dowódcy wojskowi na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim – wskazał.

– Zwyciężyliśmy dzięki determinacji, wierze, samozaparciu, rozpaczy, woli przetrwania oraz wściekłości i woli pomszczenia wszystkich pomordowanych i poległych (…) Nie byłoby dzisiejszej Polski, gdyby nie bohaterstwo poprzednich pokoleń. Polska ufundowana jest na krwi pokoleń, które o nią walczyły – mówił prezydent RP.

W tym kontekście głowa państwa przypomniała, że suwerenność to wartość, która nie jest nam dana raz na zawsze.

– Trzeba ją pielęgnować, dbać o nią i być gotowym jej bronić – podkreślił Andrzej Duda.

 

 

Źródło: Twitter, TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze