Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Chin z wizytą w Polsce. "To potwierdzenie nowego otwarcia"

kg 9:52 19 czerwca 2016
FACEBOOK/ ANDRZEJ DUDA
Prezydent Chin Xi Jinping wraz z małżonką rozpocznie jutro swoją wizytę w Polsce. Prezydent Chin wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą weźmie udział w Forum Regionów, symbolicznie otworzy linię kolejową na trasie Chiny-Europa pod marką China Railway Express. Ponadto Xi Jinping spotka się m.in. z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim. Wizyta potrwa do wtorku i jest pierwszą od 12 lat.

Głównym tematem rozmów będzie m.in. otwarcie rynku chińskiego na polskie produkty, rozwój handlu i inwestycji infrastrukturalnych. Dodatkowo chińskie i polskie firmy mają podpisać wiele umów dwustronnych. – Wizyta przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga to potwierdzenie nowego otwarcia, jakie nastąpiło w relacjach polsko-chińskich podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach jesienią ubiegłego roku – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Chińska para prezydencka przybędzie już w niedzielę wieczorem, ale oficjalny program wizyty rozpocznie się w poniedziałek rano. Po oficjalnym powitaniu prezydenta Chin przez prezydenta Andrzeja Dudę, w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie plenarne delegacji. Kolejnym punktem programu jest podpisanie m.in. umów dwustronnych.

Podczas pobytu w Polsce prezydent Chin spotka się również z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu. Ponadto obaj prezydenci wezmą udział w Forum Regionów w hotelu Sheraton. Z kolei późnym południem symbolicznie otworzą linię kolejową na trasie Chiny-Europa pod marką China Railway Express. Oficjalną wizytę przewodniczącego Xi z małżonką w Polsce zakończy kolacja na Zamku Królewskim.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Pekin w listopadzie, biorąc udział w szczycie Europa Środkowo-Wschodnia – Chiny oraz w Forum Gospodarczym 16+1. Prezydent spotkał się wówczas m.in. z premierem Li Keqiangiem, prezydentem Xi Jinpingiem oraz z mieszkającymi w tym kraju Polakami.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze