Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Chin spotkał się z Władimirem Putinem

kg 20:21 25 czerwca 2016
Twitter@XHNews
Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał do Pekinu, aby spotkać się z prezydentem Xi Jinpingiem. Obaj przywódcy podkreślili konieczność wzajemnego wsparcia oraz wzmocnienia politycznego i strategicznego zaufania.

W tym roku przypada 15. rocznica podpisania chińsko-rosyjskiego traktatu o dobrosąsiedzkiej przyjaźni i współpracy. W związku z tym, Xi Jinping zaapelował o większą współpracę między krajami. Jak dodał, oba państwa mają największe gospodarki na świecie i na rynkach wschodzących, dlatego powinny pogłębić pragmatyczną współpracę i zbieżność interesów, aby popchnąć do przodu różnego rodzaju inicjatywy gospodarcze. – Chiny i Rosja powinny zdecydowanie chronić cele i zasady Karty Narodów Zjednoczonych, podstawowe zasady stosunków międzynarodowych, globalną równowagę strategiczną i stabilność, jak również międzynarodowy wymiar sprawiedliwości – stwierdził prezydent Chin.

Z kolei Władimir Putin podkreślił, że Rosja jest gotowa do rozszerzenia wzajemnego wsparcia i zrozumienia w sprawach dotyczących podstawowych interesów. Ponadto rosyjski przywódca wezwał do ściślejszej współpracy w zakresie handlu, energii, wysokiej technologii, bezpieczeństwa i wymiany ludzkiej.

Źródło: news.xinhuanet.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze