Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Chin już w Polsce

mg 19:05 19 czerwca 2016
twitter/@prezydentpl
Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping z małżonką przybyli w niedzielę późnym popołudniem do Warszawy. Prezydent RP i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęli gości na prywatnym obiedzie wydanym wieczorem w Belwederze. Następnie wysłuchano koncertu zespołu Mazowsze.

Po oficjalnym powitaniu przewodniczącego Xi przez prezydenta Andrzeja Dudę, w Pałacu Prezydenckim rozpocznie się posiedzenie plenarne delegacji. Kolejnym punktem programu jest podpisanie m.in. umów dwustronnych.

– Chcemy być dla Chin centralnym partnerem w Europie Środkowej – zapowiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. – Wizyta przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga to potwierdzenie nowego otwarcia, jakie nastąpiło w relacjach polsko-chińskich podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach jesienią ubiegłego roku – dodał.

Następnie przewodniczący Xi spotka się z marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim, będzie też rozmawiał z premier Beatą Szydło.

Zaplanowano również udział Andrzeja Dudy i Xi Jinpinga w Międzynarodowym Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskim Forum Regionów w hotelu Sheraton. Późnym południem szefowie państw symbolicznie otworzą linię kolejową na trasie Chiny-Europa pod marką China Railway Express. Oficjalną wizytę przewodniczącego Xi z małżonką w Polsce zakończy kolacja na Zamku Królewskim.

Chińska para prezydencka będzie przebywać w Polsce do wtorku.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze