Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: będę rozmawiał z premierem w sprawie postulatów nauczycieli

M.N. 20:07 19 marca 2019
Twitter
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie rozmawiał z premierem o postulatach nauczycieli. Związkowcy z ZNP domagają się podwyżek większych niż zapowiadane i mówią, że strajk w oświacie od 8 kwietnia jest już niemal pewny.

Prezydent powiedział, że oczekiwania wzrostu wynagrodzeń są uzasadnione i trzeba opracować plan podwyżek płac. "Obawiam się, że nie da się ich w szybkim tempie, w krótkim terminie podnieść od razu o tysiąc złotych. Obawiam się, że ten postulat ma charakter niestety bardzo mocno polityczny i populistyczny w tym momencie" - mówił Andrzej Duda.

Wyraził przekonanie, że wynagrodzenia nauczycieli da się podnieść w rozsądnym terminie. Zwrócił się do nauczycieli, by podeszli do rozmów w sprawie podwyżek w sposób zrównoważony, tak, by nie ucierpieli na tym uczniowie. 

MEN informuje, że w ciągu niemal półtora roku nakłady na pensje dla nauczycieli wzrosną o ponad 16 procent. Resort oświaty w 2017 roku dokonał rewaloryzacji wynagrodzeń nauczycieli, a od 2018 roku rozpoczął realizowanie rządowego planu podniesienia pensji nauczycieli.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze