Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydenci podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie. "Polska stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin"

zm 12:12 20 czerwca 2016
twitter.com@prezydentpl
– Podjęliśmy umowę o podniesieniu naszego partnerstwa strategicznego – to znak dla całego sektora gospodarczego, że zarówno ze strony władz chińskich, jak i polskich – mówił prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. Wizyta prezydenta Chin potrwa do przyszłego wtorku.

Prezydent Chin przyleciał do Polski wczoraj z tygodniową wizytą. Dzisiaj odbyło się oficjalne powitanie w Pałacu Prezydenckim. Po plenarnym posiedzeniu delegacji obydwu państw, Andrzej Duda i Xi Jinping podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie między Polską i Chinami.

– Mam nadzieję, że Polska stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin – pod względem gospodarczym, nie tylko symbolicznym. Że będą realizowane wspólne inwestycje i współpraca, która umożliwi wykorzystanie portów (...) Ogromnie mnie to cieszy. Podjęliśmy umowę o podniesieniu naszego partnerstwa strategicznego – to znak dla całego sektora gospodarczego, że zarówno ze strony władz chińskich, jak i polskich ten sygnał intensyfikacji relacji gospodarczych jest bardzo silny – mówił prezydent Duda podczas wspólnej konferencji prasowej.

Jak dodał prezydent, ma też nadzieję, że te inwestycje "przełożą się nie tylko na poprawę relacji gospodarczych, ale że będą kołem zamachowym, które umożliwi jak najszybszy rozwój Polsce i Chinom".

Jeszcze dzisiaj przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej spotka się z marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim, będzie też rozmawiał z premier Beatą Szydło.

Chińska para prezydencka będzie przebywać w Polsce do wtorku. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Źródło: prezydent.pl, wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze