Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes PiS: Minister Szumowski to ikona walki z koronawirusem. Cieszy się olbrzymim zaufaniem społecznym, stąd ten wściekły atak

JJ 21:38 20 maja 2020
YT/Prawo i Sprawiedliwość
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej bronił ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, doświadczającego ostatnio ostrej krytyki w związku z działalnością przed objęciem stanowiska w rządzie.

– To jest coś, co się dzisiaj określa hejtem. To atak na człowieka, który rzeczywiście stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem. Wystarczy porównać to, co dzieje się w Polsce, z tym co dzieje się w krajach na zachód i na południe od naszych granic. Wtedy widać wyraźnie, jak ta walka jest skuteczna- ocenił lider Prawa i Sprawiedliwości.

W ocenie Kaczyńskiego, skuteczna walka z epidemią koronawirusa przyniosła szefowi resortu zdrowia „ogromny wzrost zaufania społecznego, do poziomu 70 procent”, a takimi notowaniami rzadko kiedy może się poszczycić jakikolwiek polityk.

– Przez ostatnie trzydzieści lat, może trzech, czterech polityków, wzniosło się na ten poziom. I w związku z tym, jak sądzę, jest ten wściekły atak. A naprawdę nie ma do tego powodu- wskazał były premier.

– Rzeczywiście jest tak, że brat ministra prowadzi firmę badawczą związaną z przedsięwzięciami medycznymi i ta firma uzyskiwała granty z NCBR. Żeby było jasne - Szumowski jako wiceminister nie miał nic wspólnego z NCBR. Powiadomił, że może to być traktowane jako konflikt interesów i nie podejmował żadnych decyzji związanych z NCBR- podkreślił prezes PiS.

– Funkcje jakie pełnił i pełni minister Szumowski na pewno nie pomogły firmie jego brata. W okresie rządów Platformy Obywatelskiej ta firma otrzymała znacznie więcej dotacji. To są bardzo duże różnice. Mówienie tu o jakichkolwiek nadużyciach jest śmiechu warte- dodał Jarosław Kaczyński.

– Próba kompromitowania polityków naszej strony jest też atakiem na naszego kandydata na urząd prezydenta Andrzeja Dudę. Wiadomo, o co tutaj chodzi, wiadomo o co chodziło, gdy stawała sprawa wyborów w terminie konstytucyjnym w maju. To była wtedy, jak to ktoś celnie określił, nie tyle klęska medyczna, czy zdrowotna, tylko klęska sondażowa- wskazał polityk. Zdaniem prezesa PiS, oskarżenia wobec ministra Szumowskiego są „niesprawiedliwe, nie są oparte na faktach i faktom wprost i bardzo ostro przeczą”.

– Świetnie pamiętam, gdy pojawiało się zagrożenie braku środków w szpitalach. Wtedy trzeba było za wszelką cenę zdobywać wszystko co można. Nikt nie byłby wtedy w stanie powiedzieć: „Nie kupujemy”. I niestety zdarzały się oszustwa, bo maseczki były zrobione z niewłaściwego materiału. Wszystko dalej było zgodne z prawem. Zażądano zwrotu pieniędzy, albo dostarczenia właściwych maseczek- przypomniał były premier. W ocenie Kaczyńskiego, w ten sposób przeciwnicy polityczni PiS chcą „obrzydzić ludzi, którzy pomogli polskiemu społeczeństwu i na pewno uratowali bardzo wielu ludzi od śmierci”.

Na pytanie, czy minister Łukasz Szumowski ma jego jednoznaczne poparcie, lider PiS odpowiedział twierdząco, argumentując swoją ocenę tym, że szef resortu zdrowia „zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie”.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze