Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes Kaczyński w Szczecinie postawił sprawę jasno! Ciekawe, co na to totalna opozycja

PR 13:28 16 września 2018
twitter.com/pisorgpl
Podczas dzisiejszej konwencji PiS w Szczecinie, do zebranych tłumów przemówił prezes Jarosław Kaczyński. - Wobec osób pełniących funkcje w życiu publicznym trzeba stawiać wymóg patriotyzmu, który powinien być ich podstawą motywacji do działania - stwierdził prezes PiS. Ciekawe, jaki motywacje pchają do działania przedstawicieli totalnej opozycji.

 

Kaczyński w swoim wystąpieniu w Szczecinie podkreślił, że Zachodniopomorskie jest "ziemią wielkiego potencjału, wielkich możliwości, wspaniałych ludzi".

Jak dodał, "tutaj, na Pomorzu Zachodnim, trzeba stawiać jeszcze jeden wymóg: patriotyzmu lokalnego, patriotyzmu Pomorza Zachodniego, polskiego Pomorza Zachodniego".

 

 

 

Zdaniem Kaczyńskiego, ten patriotyzm "może wyrastać z różnych przesłanek: religijnych, zaangażowania społecznego, ma także ta tradycja w sobie coś, co można określić zaangażowaniem narodowym w tym dobrym tego słowa znaczeniu, w rozumieniu zaangażowania we wspólnotę, solidarną wspólnotę kultury, pamięci, wspólnej historii, czyli wspólnotę narodu, takie zaangażowanie nieszowinistyczne".

J. Kaczyński na konwencji w Szczecinie, stwierdził, że mówi się często, że historię piszą zwycięzcy; "my tu jesteśmy zwycięzcami, my musimy napisać historię" - stwierdził.

Podkreślił jednak, że ci, którzy wierzyli, że historia się skończyła - mylili się.

- Historia biegnie dalej i nikt nie wie, w jakim kierunku, nikt nie wie, co się zdarzy" - kontynuował.

 

- Ale nie można udawać, że jest tutaj ciągłość, bo historia tej ziemi została przerwana - i my mamy tutaj własną historię. I ci, którzy próbują sugerować tę ciągłość, niekoniecznie mają najlepsze intencje" - podkreślił.

- Nasza współpraca z niemieckim sojusznikiem jest potrzebna, także na tej ziemi - ale rozwój musi być Polski, zintegrowany z Polską, zintegrowany z Polską historią" - zwrócił uwagę Kaczyński.

 

 

 Na konwencji PiS w Szczecinie, pojawiły się tłumy zwolenników Zjednoczonej Prawicy.

 

 

 

 

 

 

Źródło: facebook.com/pisorgpl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze