Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes IPN składa zawiadomienie do prokuratury ws. skandalicznej gry o Auschwitz

am 15:27 25 sierpnia 2018
zrzut ekranu z serwisu YouTube
Do prokuratury trafiło zawiadomienie w związku z opublikowaniem w sieci animacji promującej grę komputerową - poinformował Instytut Pamięci Narodowej. W komunikacie wyjaśniono, że zwiastun zawiera m.in. sceny "rozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej, w obozie zagłady, w których padają sformułowania: polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy".

Prezes IPN Jarosław Szarek złożył zawiadomienie już w piątek. Wskazano w nim na podejrzenie popełnienia przestępstw: znieważenia Narodu lub Państwa Polskiego, za co grozi do trzech lat więzienia; propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego lub publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych zagrożonego karą do dwóch lat więzienia oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej oraz etnicznej, za co grożą trzy lata więzienia.

Jak zaznaczył IPN "od wielu lat Polacy w kraju i za granicą stykają się z krzywdzącym, niesprawiedliwym, a przede wszystkim nieprawdziwym sformułowaniem "polskie obozy śmierci" i oskarżeniami Polaków o współudział w Holocauście, które uwłaczają naszej godności".

"Jako odpowiedź na kłamliwe stwierdzenia o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych, pod adresem https://truthaboutcamps.eu/ Instytut Pamięci Narodowej udostępnia, w języku polskim, angielskim i niemieckim, bazę załogi SS KL Auschwitz" – przypomniano. To pierwszy i najpełniejszy spis w Polsce; można znaleźć w nim 8,5 tys. nazwisk esesmanów, zatrudnionych w obozie od czasów założenia do likwidacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Obrzydliwe! Trailer gry o Auschwitz, w której wcielasz się w rolę strażnika

Źródło: ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze