Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier w Japonii: Dużo więcej nas łączy niż dzieli. Japonia to strategiczny partner Polski

JJ 16:34 20 stycznia 2020
Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął dziś swoją wizytę w Japonii. W rozmowie z mediami zwrócił uwagę, że Japonia to jeden z naszych najważniejszych partnerów w rejonie Azji i Pacyfiku. Choć może to się wydawać zaskakujące, Polska i Kraj Kwitnącej Wiśni mają ze sobą wiele wspólnego.

– Japonia jest jednym z głównych partnerów Polski w rejonie Azji i Pacyfiku, naszym partnerem strategicznym- podkreślił szef polskiego rządu podczas spotkania z Polonią oraz przedstawicielami środowisk kultury, nauki i biznesu japońskiego w Tokio. Co ma wspólnego Polska z Japonią?

– (Japonia-red.) podobnie jak Polska przez ostatnie lata, wieki, żyła w cieniu Rosji- ocenił Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił polityk, dla Japonii dużym wyzwaniem są nie tylko Chiny, które rosną w siłę, ale i Federacja Rosyjska.

– Widać wyraźnie, że jakkolwiek jesteśmy od siebie daleko, to dużo więcej nas łączy, niż cokolwiek by mogło nas dzielić w tym wymiarze strategicznym-stwierdził szef polskiego rządu.

Premier zachęcił obecnych na uroczystości japońskich biznesmenów, aby inwestowali w Polsce.

Dobre obszary do współpracy Polski i Japonii to nie tylko infrastruktura czy energetyka. W ambasadzie RP w Tokio odbyły się dziś uroczystości, na których ambasador Paweł Milewski, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wręczył Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Tokimasie Sekiguchiemu. Sekiguchi jest tłumaczem literatury polskiej oraz popularyzatorem naszego języka i kultury w Japonii.

 

 

Źródło: niezależna, media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze