Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Szydło na uroczystości 40. rocznicy powstania KOR: Chcemy upamiętnić tych, którzy w Czerwcu '76 upomnieli się o godność, wolność i honor

18:35 26 czerwca 2016
twitter.com/PremierRP
– To prezydent Lech Kaczyński rozpoczął przypominanie o Czerwcu 1976 roku, które dziś kontynuujemy – powiedziała podczas uroczystości z okazji 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 40. rocznicę powstania Komitetu Obrony Robotników, która odbyła się w Warszawie.

"Polacy to wspaniały naród, potrafiący jednoczyć się w obronie wolności"

– Chcemy upamiętnić tych, którzy w Czerwcu '76 upomnieli się o godność, wolność i o honor – powiedziała do uczestników. Przypomniała także, że przypominanie o wydarzeniach Czerwca 1976 roku rozpoczął prezydent Lech Kaczyński. – Dziś je kontynuujemy – wskazała. Prezes Rady Ministrów podczas przemówienia zwróciła również uwagę na to, że "trzeba głośno mówić o czerwcu 1976 roku i przypominać o tych wydarzeniach". – Polacy to wspaniały naród, potrafiący jednoczyć się w obronie wolności, godności i suwerenności Rzeczypospolitej – powiedziała Beata Szydło.

Podczas uroczystości premier uhonorowała medalami okolicznościowymi z okazji 40-lecia Komitetu Obrony Robotników, uczestników Czerwca '76.

Komitet Obrony Robotników

Komitet Obrony Robotników działał od września 1976 do września 1977 roku. Organizacja opozycyjna sprzeciwiała się polityce władz PRL i niosła pomoc osobom represjonowanym w wyniku wydarzeń Czerwca 1976, przede wszystkim w Radomiu i Ursusie, a także w Płocku. Powstanie Komitetu Obrony Robotników poprzedziła akcja pomocy osobom represjonowanym w Ursusie organizowana przez środowisko tzw. Gromady Włóczęgów działającej przy 1 Warszawskiej Drużynie Harcerskiej im. Romualda Traugutta Czarna Jedynka, któremu przewodził obecny minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

Wspólne zdjęcie premier @BeataSzydlo z osobami uhonorowanymi medalami z okazji 40-lecia Komitetu Obrony Robotników. pic.twitter.com/5TGzkmxqR9

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 26 czerwca 2016

 

Źródło: twitter.com/PremierRP, Telewizja Repubilka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze