Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier przedstawia plan na zażegnanie sporów na Bliskim Wschodzie: musimy zapewnić długotrwały rozwój

am 13:36 14 lutego 2019
twitter.com/@PremierRP
– Aby unikać konfliktów, które wynikają z kryzysów humanitarnych i migracyjnych, musimy zapewnić długotrwały rozwój w regionie Bliskiego Wschodu – mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.

Podczas swojego wystąpienia, szef rządu mówił o ubiegłorocznych spotkaniaich  z uchodźcami m.in. z Syrii i Iraku. "Pomoc tym osobom - jako społeczność międzynarodowa - to nasz obowiązek, musimy im pomagać w sposób jak najbardziej efektywny, który też będzie miał długoterminowy skutek" - mówił Morawiecki.

Premier powiedział, że polski rząd jest zaangażowany w pomoc humanitarną; stwierdził, że trzeba pomagać także takim krajom jak: Turcja i Liban, w których schronienia szukają uchodźcy.

"Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie. Aby unikać konfliktów, które wynikają z kryzysów humanitarnych i migracyjnych, musimy zapewnić długotrwały rozwój w tym regionie" - dodał szef rządu.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze