Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: podniesienie przez Fitch prognozy wzrostu PKB wskazuje na skuteczność naszych działań

M.N. 19:33 20 marca 2019
Flickr/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0
Podniesienie przez agencję ratingową Fitch prognozy wzrostu polskiego PKB do poziomu 4 proc. w 2019 roku oraz 3,5 proc. w 2020 roku pokazuje, że nasze działania są skuteczne - napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Agencja ratingowa Fitch w podwyższyła w środę prognozy tempa wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,0 proc. z 3,8 proc. w grudniu, a na 2020 r. do 3,5 proc. z 3,0 proc., w związku z zapowiedzianą stymulacją fiskalną - wynika z raportu agencji.

 

"Podniesienie przez agencję ratingową Fitch prognozy wzrostu polskiego PKB do poziomu 4 proc. w roku 2019 oraz 3,5 proc. w 2020 pokazuje, że nasze działania są skuteczne, a Polska jest doceniana przez ekspertów, którzy widzą w nas jednego z liderów wzrostu gospodarczego w Europie" - napisał na Twitterze premier.

W raporcie napisano, że agencja podwyższyła prognozy wzrostu, "pomimo naszych nieco gorszych poglądów na gospodarkę eurozony, z uwagi na przedwyborczą stymulację fiskalną o wartości ok. 2 proc. PKB".

 

Zdaniem agencji rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko w rodzinie oraz dodatkowe świadczenia dla emerytów i rencistów podbiją konsumpcję, co częściowo skompensuje przewidywany przez agencję wzrost importu.

"Wpływ proponowanych zmian w opodatkowaniu jest mniej klarowny, jednak będą one wspierać wzrost gospodarczy" - dodano.

 

Źródło: Telewizja Republika // Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze