Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier na Jasnej Górze: Polska musi być jednością pod biało-czerwonym sztandarem

M.N. 16:40 14 lipca 2019
Twitter/KPRM
Dziękuję za walkę o lepszą Polskę. Jasna Góra to miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu - powiedział premier Mateusz Morawiecki do uczestników 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. - Polska musi być jednością pod biało-czerwonym sztandarem - podkreślił.

- Wierzę, że starając się o lepsze życie każdego, jesteśmy na drodze ku lepszej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem - mówił premier.

Podkreślił, że rdzeniem chrześcijaństwa jest piękne łączenie tradycji i osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg. - Wybieramy drogę ku silnej Rzeczypospolitej. Droga pośrednia to droga donikąd - powiedział szef rządu.

Premier mówił, że "Polacy nie poddają się w walce o solidarnosć, wiarę i chrześcijaństwo". - Dziękuję wszystkim piegrzymom, że macie odwagę walczyć o Polskę i wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

W swoim wystąpieniu premier zacytował słowa Jerzego Lieberta, poety urodzonego w Częstochowie: "Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę". 

Mateusz Morawiecki podkreślał aktualność tych słów. - My także każdego dnia wybieramy drogę ku lepszej, silnej i pięknej Rzeczpospolitej. Ta droga jest zawsze przed nami, nie możemy z niej zejść na manowce - powiedział szef rządu.

Przywołał także słowa Adama Mickiewicza: "Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć". - My, zwykli zjadacze chleba daleko jesteśmy od aniołów. Może ojcowie paulini są trochę bliżej - powiedział premier.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze