Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki zapowiada szereg inwestycji w Radomiu

M.N. 18:54 18 maja 2018
YouTube
Szereg inwestycji - takich jak zamówienie na 53 tys. karabinków Grot dla radomskiego Łucznika, wydzielenie Pionek jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i rozwój RADPEC-u - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Radomia.

Morawiecki dziękował resortowi obrony i jego kierownictwu za to, że - jak mówił - zdecydowali się oni na wybór radomskiego Łucznika, jako miejsca "tworzenia i zbudowania pierwszego od czasów przedwojennych karabinu Grot". Mówił, że będzie to zamówienie na 53 tys. karabinków o wartości 0,5 mld zł.

"To wielkie zamówienie industrialne, wielkie zamówienie przemysłowe, inżynierskie, techniczne, technologiczne, które da wiele miejsc pracy, zamówienie na wiele lat do przodu. Ja wierzę, że polska myśl techniczna nie będzie zwijana (...) tylko rozwijana, bo my chcemy Polskę rozwijać" - podkreślił szef rządu.

Druga bardzo ważna wiadomość - mówił Morawiecki - dotyczy podradomskich Pionek. Jak ocenił premier, na skutek błędów poprzedników - PO i PSL - w Pionkach "nastąpiła degradacja przemysłowa, upadek Pionek i coś co było chlubą polskiego przemysłu, to dziś można powiedzieć, że jest opuszczonym i zapomnianym miejscem".

"W Pionkach, mogę dziś powiedzieć, jestem po uzgodnieniu z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem, że Pionki wydzielimy jako samodzielny zakład przemysłowo-obronny i to będzie tutaj, na ziemi radomskiej, w Pionkach, bardzo ważne miejsce rozwoju przemysłu" - zapowiedział szef rządu.

"Zainwestujemy co najmniej 250-300 mln zł, ogromną kwotę w ciągu kilku najbliższych lat, w linię produkcyjną do produkcji nitrocelulozy, do produkcji innych czynników, która będzie ważnym ogniwem samodzielności, suwerenności i naszego przemysłu obronnego - tutaj w Pionkach, na ziemi radomskiej" - zadeklarował Morawiecki.

Premier powiedział też, że dzięki Markowi Suskiemu był plan, aby w radomskim RADPEC-u (Radomskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej) powstała wielka inwestycja za 0,5 mld zł - energetyczna (...) unowocześniająca inwestycja w badania i rozwój". "Niestety jest tak, że władze miasta, te władze miasta, nie chciały inwestycji Enei, która tutaj z Kozienic miała doprowadzić do unowocześniania RADPEC-u i wprowadzenia tego zastrzyku badań, rozwoju, z wdrożeń, z którego Radom mógłby skorzystać - mówił Morawiecki, zapowiadając jednocześnie, że to zadania zostanie wykonane przez ekipę PiS.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze