Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki zapowiada pomoc dla branży gamingowej. Powstanie ,,Games Square''!

AS 15:45 12 października 2018
Telewizja Republika
– Zbudujemy takie centrum, taką arenę treningową – Games Square, gdzie te mniejsze firmy zz całej Europy Środkowej, bo byłem tutaj na stoiskach, że Polska jest liderem Trójmorza także w gamingu. Staramy się inspirować innych, ale też czerpać inspiracje od innych - powiedział premier Mateusz Morawiecki na targach Poznań Game Arena.

– Chcemy pomóc naszej, polskiej branży gamingowej, która już dzisiaj jest branżą zwycięską. Jest branżą, która odnosi ogromne sukcesy i inspiruje innych. Chcemy dopomóc tym sukcesom jeszcze bardziej. Dlatego zaoferowaliśmy programy wsparcia dla prototypów i dla eksportu, dla pilotaży różnego rodzaju - powiedział premier Mateusz Morawiecki na targach Poznań Game Arena.

– Przygotowaliśmy specjalny fundusz z Ministerstwem Kultury, na razie 25 milionów złotych, ale on może się powiększać, zwłaszcza dla tych gier komputerowych, które zawierają elementy polskiej historii, polskiej tradycji, polskiej kultury – mówił szef rządu.

– Zbudujemy takie centrum, taką arenę treningową – Games Square, gdzie te mniejsze firmy zz całej Europy Środkowej, bo byłem tutaj na stoiskach, że Polska jest liderem Trójmorza także w gamingu. Staramy się inspirować innych, ale też czerpać inspiracje od innych. Ta arena treningowa, którą szykujemy i wiosną pokażemy jak ona będzie wspaniałym miejscem dla tworzenia nowych rozwiązań gamingowych – zapowiedział Morawiecki.

Źródło: 300 polityka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze