Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki w Święto Niepodległości przypomina: Pochylmy się nad naszymi dziejami

JJ 9:11 11 listopada 2020
Szef polskiego rządu Mateusz MorawieckiKancelaria Premiera
– W 1918 roku Polacy pragnęli Polski niepodległej, aby móc zbudować życie lepsze i sprawiedliwsze. Swoim czynem dowiedli, że pomimo trudności, różnic światopoglądowych było to wykonalne – pisze na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Dokładnie 102 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Z okazji dzisiejszego święta w całym kraju odbywają się uroczystości i wydarzenia patriotyczne, choć oczywiście w nieco innej formie, ze względu na pandemię koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił dziś na Facebooku wpis poświęcony dzisiejszej rocznicy.

 

– Sto lat temu nasi dziadkowie i pradziadkowie odbudowywali Polskę po ponad stuletnich zaborach – podkreślił.

– Walka o granice państwa trwała co najmniej trzy lata, przez cztery lata budowano podwaliny ustrojowe, odbudowa gospodarki i dostosowanie jej do nowych realiów trwało przez cały okres międzywojenny. Pomimo różnic światopoglądowych, wszyscy Polacy w jednym byli zgodni, że Polska musi powstać – tu i teraz – napisał szef polskiego rządu.

– W 1918 roku Polacy pragnęli Polski niepodległej, aby móc zbudować życie lepsze i sprawiedliwsze. Swoim czynem dowiedli, że pomimo trudności, różnic światopoglądowych było to wykonalne. Zasłużyli na chwałę, stali się wzorem dla następnych pokoleń, które zdawały egzamin podczas II wojny światowej, a po jej zakończeniu, w walce z systemem komunistycznym – dodał.

– Jeżeli dzisiaj niektóre środowiska rozpowszechniają zwyczaj tzw odbrązowywania tego czy innego patrioty, aby wykazać jego małość i marność, przynosi to olbrzymią szkodę dla patriotyzmu, historii, dla Polaków. Obiektywne sądy są jak najbardziej potrzebne, ale nie dla obdzierania z zasług by zadowolić garstkę żądnych sensacji – podkreślił polityk.

– Pochylmy się zatem nad naszymi dziejami, bo bez ich znajomości, staniemy się niczym roślina bez korzeni – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze