Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: W czerwcu tego roku mamy o 3 proc. wyższe dochody niż w czerwcu zeszłego roku

AS 9:53 7 lipca 2020
Twitter @PremierRP
– W czerwcu tego roku mamy o 3 proc. wyższe dochody niż w czerwcu zeszłego roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Obornikach.

– W czerwcu tego roku mamy trzy razy wyższe dochody, niż w czerwcu zeszłego. A czerwiec tego roku, to czerwiec bardzo niedobry dla całego świata - powiedział premier. Jego zdaniem wyższe dochody budżetu państwa świadczą o tym, że polska gospodarka się rozwija.

– Konsumpcja ruszyła o kilkanaście procent w czerwcu - zaznaczył Mateusz Morawiecki, wyjaśniając, że ruszył też eksport.

Na początku lipca minister finansów Tadeusz Kościński powiedział podczas konferencji prasowej, że z analiz MF wynika, iż dochody budżetowe w czerwcu są wyższe niż wcześniej planowano.

– Z naszych analiz wychodzi, że czerwiec był lepszy niż planowaliśmy, szczególnie w dochodach podatkowych. Na ten moment wygląda, że najgorsze już za nami. Oczywiście nie wiemy, co jest przed nam  - powiedział wtedy minister Kościński.

W komunikacie z 21 czerwca br. resort podał, że w okresie styczeń - maj 2020 r. dochody budżetu państwa były niższe o 5,8 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Natomiast dochody podatkowe budżetu państwa były niższe w stosunku do okresu styczeń – maj 2019 r. o ok. 14,2 mld zł.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze