Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki w CNN: Polska jest bardzo proeuropejska, ale trochę sceptyczna wobec Brukseli

AS 15:24 5 października 2018
zrzut ekranu: twitter.com/PremierRP
– Polska jest bardzo proeuropejska, ale trochę sceptyczna wobec Brukseli - powiedział w wywiadzie dla telewizji CNN premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty w Stanach Zjednoczonych udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji CNN.

W rozmowie z Richardem Questem premier mówił o uszczelnieniu podatku VAT w Polsce oraz o stosunkach z Unią Europejską.

Premier powtórzył słowa, które wypowiedział na gali z udziałem polskiego i amerykańskiego biznesu, że Polska może pomóc w "integracji Stanów Zjednoczonych i Europy". Prowadzący program Richard Quest stwierdził, że "Polska ma duży problem w Unii Europejskiej w tak fundamentalnej kwestii jak rządy prawa". Mateusz Morawiecki odparł, że "niektórzy myślą, że tak właśnie jest". - Wiele krajów zachodnioeuropejskich, które nie przeszły okresu komunizmu i postkomunizmu, nie rozumieją zjawisk które mają miejsce w środkowej części Europy - powiedział. Dodał, że "Polska jest proeuropejska, ale sceptyczna wobec Brukseli".

Mateusz Morawiecki stwierdził rówież, że obecny rząd "zmienił bardzo wiele" w Polsce. Wśród sukcesów wymienił "zaatakowanie mafii VAT" oraz brak akceptacji dla unijnej polityki migracyjnej. - Prowadzimy niezależną politykę - podkreślił premier.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze