Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki w CNN: Chcielibyśmy, żeby nasz system sądowy był tak wydajny, jak...

AS 9:00 25 stycznia 2019
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z CNN podkreślił, że Polska popiera porozumienie Brukseli z Londynem wynegocjowane przez Michela Barniera. Przebywając w Davos premier zapewnił, że chciałby, żeby nie doszło do opuszczenia UE przez Zjednoczone Królestwo.

Premier przypomniał, że istnieje procedura wydłużenia czasu, po którego upłynięciu Wielka Brytania będzie musiała opuścić Unię, ale zgoda na to uzależniona jest od propozycji, które wystosuje brytyjska premier Theresa May.

Szef polskiego rządu powiedział również, że jest zadowolony z tego, że część Polaków, którzy wyjechali na Wyspy, zdecydowała się na powrót do kraju. Zwrócił przy tym uwagę, że Polska ma obecnie jeden z najniższych poziomów bezrobocia w UE.

Pytany o spór rządu w Warszawie z Komisją Europejską, Mateusz Morawiecki wyjaśniał, że trwa on wciąż dlatego, że część komisarzy go upolitycznia. Zaznaczył, że polskie władze dokonały już zmian w prawie, które zostały uzgodnione z Komisją.

Premier powiedział, że w takich krajach jak w Niemcy czy Austria politycy mają o wiele większy wpływ na sądownictwo niż w Polsce, a to nasz kraj jest krytykowany w UE. - Nasi przyjaciele z Europy Zachodniej nie rozumieją, jakie zmiany zachodzą w Europie Środkowej, gdyż byli po dobrej stronie żelaznej kutyny, a my byliśmy po złej - tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Podkreślał, że polskie władze eliminują to, co jest złe w sądownictwie. - Chcielibyśmy, żeby nasz system sądowy był tak wydajny, jak w zachodnich krajach - podkreślił premier.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze