Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki w Brukseli: Jestem tu dzisiaj po to, żeby negocjować jak najlepszą umowę ws. Brexitu

AS 19:30 17 października 2018
Telewizja Republika
Są tacy politycy, tutaj w Brukseli, którzy nieodpowiedzialnie podchodzą do tego. Jest tutaj daleko posunięte ryzyko tego, że rzeczywiście do porozumienia może nie dojść. Chodzi głównie o Irlandię Północną i o granicę pomiędzy Republiką Irlandii, a Irlandią Północną, ale to może mieć wpływ na polskich przedsiębiorców, polskich obywateli – mówił premier Mateusz Morawiecki w Brukseli.

– Jestem tu dzisiaj po to, żeby negocjować jak najlepszą umowę ws. Brexitu, ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, bo to się dzieje. Tutaj mamy do czynienia z taką sytuacją dość impasową. Są tacy politycy, tutaj w Brukseli, którzy nieodpowiedzialnie podchodzą do tego. Jest tutaj daleko posunięte ryzyko tego, że rzeczywiście do porozumienia może nie dojść. Chodzi głównie o Irlandię Północną i o granicę pomiędzy  Republiką Irlandii, a Irlandią Północną, ale to może mieć wpływ na polskich przedsiębiorców, polskich obywateli – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Brukseli.

Szef polskiego rządu wypowiedział się także na temat problemu migracji – Bardzo dobra wiadomość. Po prostu, nasze znakomite konkluzje, które w pocie czoła wynegocjowaliśmy w czerwcu, pod koniec czerwca na Radzie Europejskiej, teraz są przekładane na język praktyki, realizacji już konkretnych zapisów dot. uchodźców, migracji. Tutaj, po raz pierwszy, te tematy idą we właściwym kierunku, tak jak Polska sobie tego życzyła. Prezydencja austriacka zaproponowała pewne rozwiązania i jesteśmy na dobrej drodze do wypracowania pozytywnego rozwiązania – mówił. 
 

Źródło: 300 polityka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze