Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest już pod kontrolą

KW 10:00 6 czerwca 2020
wikipedia.com
Premier Mateusz Morawiecki podczas rozmowy w RMF FM poruszył kilka tematów dotyczących bezpieczeństwa Polski oraz sytuacji pandemii koronawirusa.


Premier mówi, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest już pod kontrolą. Jest to spowodowane szybkością działania władz. Dodatkowo wpływ na poprawę sytuacji miały zalecenia, jakie władza dostawała od epidemiologów oraz służby sanitarnej.

  

Jak powiedział premier, dzięki wczorajszej rozmowie z premierem Litwy ustalono, że otworzenie granicy między państwami odbędzie się w najbliższych dniach.

 

Premier odniósł się również do sytuacji wojsk NATO, które zostaną przeniesione do Polski. Zdaniem Morawieckiego wzmocni to wschodnią flankę paktu i zapewni większe bezpieczeństwo dla Polski.

Kwestią poruszona podczas rozmowy był też temat Łukasza Szumowskiego i ataków na jego osobę i rodzinę. Zdaniem premiera ataki są bezzasadne oraz jako szef rządu ma pełne zaufanie do swojego ministra zdrowia. Ataki na Łukasza Szumowskiego są efektem niezdrowej nadziei związanej z koronawirusem. Zdaniem premiera atak na ministra był spowodowany właśnie tym i myśleniem opozycji, że dzięki takiemu atakowi zyska większe poparcie.

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze