Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki rozwiewa wątpliwości po kryzysie z Izraelem: V4 działa w spójny, solidarny sposób

AS 18:32 24 lutego 2019
Krystian Maj @KPRP
Premier wziął udział w ceremonii otwarcia szczytu Unia Europejska – Liga Państw Arabskich w Szarm El-Szejk – Chcemy zapobiegać terroryzmowi, kolejnym falom migracyjnym. Tego dotyczą te rozmowy, aby z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu powstrzymać falę migracji - mówił.

– Jesteśmy tu po to, żeby wypracowywać rozwiązania, które są w naszym interesie. Chcemy zapobiegać terroryzmowi, kolejnym falom migracyjnym. Tego dotyczą te rozmowy, aby z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu powstrzymać falę migracji - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

– 80% terytorium Syrii jest już ustabilizowane, jest spokojniejsze. Rozmawiamy też na ten temat jak te osoby, które wyemigrowały mogą wracać z Europy do Syrii - dodawał szef polskiego rządu. 

–  Rozmawiamy o pomocy humanitarnej, o tym, Jak pomagać ludziom na miejscu, żeby uniknąć dużych ruchów migracyjnych, uchodźczych - mówił premier. 

Premier Morawiecki poinformował, że w Szarm El-Szejk, przed szczytem UE-Liga Państw Arabskich, odbył kilka spotkań dwustronnych, w tym m.in. z premierem Czech Andrejem Babiszem i premierem Słowacji Peterem Pellegrinim – Cieszę się, że ta sytuacja, jeśli chodzi o relacje polsko-izraelskie idzie w kierunku pewnej stabilizacji. Premierzy powiedzieli mi, że bardzo dobrze rozumieją naszą sytuację, nasze położenie i że odbyły się tam w Izraelu bilateralne spotkania - powiedział premier

–  Grupa Wyszehradzka działa razem, jest bardzo solidarna i podziękowałem premierom Czech, Słowacji i premierowi Węgier za tę solidarność. Te rozmowy potwierdzają, że jesteśmy na jednej długości fali i mogę wyrazić ogromną radość z powodu, tego że V4 działa w tak spójny, solidarny sposób - dodał. 

  

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze