Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: "Polexit równie niemożliwy jak germanexit"

sm 11:32 31 stycznia 2020
fot. Twitter/Kancelaria Premiera
- W obozie rządzącym nikt o takim scenariuszu nie mówi i nie myśli - tak plotki o polexicie komentuje portalowi money.pl Premier Mateusz Morawiecki. Środowiska narodowe, jak i totalna opozycja za wszelką próbują stworzyć wrażenie, że obecny rząd chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, na wzór tego, co zrobiła Wielka Brytania. Okazuje się, że to specjalnie wrzucane fake newsy, mające na celu wywołanie w Polakach złych emocji.

- W obozie rządzącym nikt o takim scenariuszu nie mówi i nie myśli. Przypomnę to kolejny raz, polexit jest równie niemożliwy, jak np. germanexit - komentuje premier Morawiecki portalowi money.pl. I dodaje, że Polacy są jednym z najbardziej prounijnych społeczeństw.

Premier stwierdził, że w jednej rzeczy z Nigelem Faragem (politykiem antyunijnym, który w ostatnim wywiadzie stwierdził, że Polacy również wyjdą z UE - przy. red.) się zgadza: - Zauważył, że brexit jest początkiem pewnych zmian w Europie. Dał nam jasny sygnał, że UE potrzebuje reformy i europejscy politycy to rozumieją, ogłaszając chociażby cykl konferencji na temat przyszłości Europy. Bierzemy w tym aktywny udział - zapewnia premier.

Jak dodaje, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbywa się w sposób bezpieczny i w pełni uporządkowany. - Brexit zmieni wiele rzeczy, ale nie sprawi, że Wyspy Brytyjskie przesuną się na koło podbiegunowe - obrazowo tłumaczy w wypowiedzi dla money.pl.

 

Źródło: Telewizja Republika/money.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze