Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki po spotkaniu z szefową KE von der Leyen: Krzysztof Szczerski będzie bardzo dobrym komisarzem

am 15:16 25 lipca 2019
fot. Krystian Maj/KPRM
– Zaproponowałem kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego na komisarza unijnego – powiedział premier Mateusz Morawiecki po zakończonym spotkaniu z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Wyraził przekonanie, że polski kandydat „będzie bardzo dobrym komisarzem”.

Kandydatura Krzysztofa Szczerskiego na przedstawiciela Polski w nowym składzie KE była uzgodniona wcześniej z prezydentem Andrzejem Dudą. – Dziękuję prezydentowi za przekazanie go do dyspozycji - mówił na konferencji szef rządu. Morawiecki dodał, że "została zaproponowana osoba, która znakomicie orientuje się w polityce europejskiej i w instytucjach unijnych".

Wciąż nie jest jasne, jaka dziedzina przypadnie polskiemu delegatowi. Premier przyznał, że "chodzi takie teki, które mają jak najważniejsze kwestie w polityce realnej" - Zaproponowałem von der Leyen obszary gospodarcze. Nam zależy na jak najszybszym wzroście gospodarczym, realnym wzroście płac - dodał Morawiecki.

 

Krzysztof Szczerski pełni funkcję szefa gabinetu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Kandydował w ostatnim czasie na zastępcę szefa NATO. Przegrał z byłym ministrem spraw zagranicznych Rumunii Mircey Geoany.

 

Źródło: wp.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze