Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Nowoczesna polska armia to polska racja stanu

AS 16:53 10 lutego 2019
Twitter @KPRM
– Polska ma długie, wspaniałe tradycje wojskowe. Kiedy mówimy o historii oręża polskiego, to przychodzą nam na myśl wielkie polskie zwycięstwa. We współczesnym świecie, wiedząc że ta wiara w koniec historii niestety okazała się płonna, musimy mieć silną, nowoczesną armię - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.

– Nowoczesna polska armia to polska racja stanu. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dziękuję pierwszej warszawskiej brygadzie pancernej za przyjęcie, za przedstawienie naszego rosnącego potencjału. Potencjału artyleryjskiego, potencjału wojskowego - mówił premier Mateusz Morawiecki.

– Polska ma długie, wspaniałe tradycje wojskowe. Kiedy mówimy o historii oręża polskiego, to przychodzą nam na myśl wielkie polskie zwycięstwa. We współczesnym świecie, wiedząc że ta wiara w koniec historii niestety okazała się płonna, musimy mieć silną, nowoczesną armię. I do budowy silnej i nowoczesnej armii przede wszystkim przyczynią się i są jej nieodzowną częścią wojska artyleryjskie, pancerne, rakietowe - powiedział szef polskiego rządu.

– I miałem dzisiaj okazję wysłuchać prezentacji, która potwierdza mi bardzo mocno to, że jesteśmy na dobrej drodze do budowania takiego potencjału. Potencjału, który zwiększy możliwości polityczne, który zwiększy też możliwości geopolityczne i gospodarcze całej RP. Bo budowa silnej armii ma również ogromne przełożenie na znaczenie Polski w Europie i świecie – stwierdził. 

Źródło: 300 POLITYKA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze