Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki nie poleci do Izraela. Znamy przyczyny tej decyzji!

AS 18:40 17 lutego 2019
Telewizja Republika
Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował na antenie TVP Info, że premier Mateusz Morawiecki nie poleci na szczyt V4 do Izraela. Szefa rządu zastąpi Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.

–Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie telefonicznej przekazał premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polskę na spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, reprezentować będzie szef MSZ Jacek Czaputowicz - powiedział w TVP Info Michał Dworczyk.

Pytany o przyczyny tej decyzji powiedział – Muszę powiedzieć, że była to dłuższa i dobra rozmowa. Premier Benjamin Netanjahu dziękował premierowi Morawieckiemu za współorganizowanie ze Stanami Zjednoczonymi szczytu, który odbył się w ostatnich dniach. 

– W ostatnich dniach pojawiło się kilka fałszywie oskarżających państwo polskie wypowiedzi w przestrzeni medialnej. Część z nich była później prostowana, za część były przeprosiny, niemniej premier Mateusz Morawiecki bardzo pryncypialnie podchodzi do sprawy oskarżania państwa polskiego, narodu polskiego o czyny których nie popełniliśmy w trakcie II wojny światowej. Stąd te wypowiedzi wygenerowały kolejne dyskusje, gdzie padło wiele niesprawiedliwych i nieprawdziwych oskarżeń pod adresem Polski. Dlatego w konsekwencji taka a nie inna decyzja premiera - dodał. 

 

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze