Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Łączenie Polski to nasze hasło, bo Polska jest jedna!

AS 12:13 23 stycznia 2019
Kancelaria Premiera Twitter
– Jak wychodziliśmy z PRL-u to było około 30 tysięcy linii kolejowych. PKP zarządza dzisiaj niespełna 19 tysiącami. To jest dla nas pierwsze wyzwanie, żeby w tych miejscach, które są powyżej 10 tysięcy mieszkańców, a nie mają linii kolejowych, żeby w perspektywie kolejnych 5-10 lat uzupełniać ten kolejowy ruszt komunikacyjny – powiedział na Kongresie Nowej Kolei premier Mateusz Morawiecki.

– Kolej to pierwszy wynalazek w dziejach ludzkości, który skurczył tak bardzo świat, przybliżył ludzi do siebie i skrócił czas i do dzisiaj skraca czas. Do dzisiaj jest dla nas kluczowym elementem komunikacyjnym. Linie kolejowe często przeżywały wojny, trudne okresy, ale szczególnie w ostatnich 30 latach nie mieliśmy łatwo. Jak wychodziliśmy z PRL-u to było około 30 tysięcy linii kolejowych. PKP zarządza dzisiaj niespełna 19 tysiącami. To jest dla nas pierwsze wyzwanie, żeby w tych miejscach, które są powyżej 10 tysięcy mieszkańców, a nie mają linii kolejowych, żeby w perspektywie kolejnych 5-10 lat uzupełniać ten kolejowy ruszt komunikacyjny – powiedział na Kongresie Nowej Kolei premier Mateusz Morawiecki.

– Celem naszej strategii, prowadzonej przez ministra Adamczyka, jest to, żeby zapewnić spójność komunikacyjną, logistyczną, logiczną, strategiczną, międzywojewódzką, międzypowiatową, ale również pomiędzy poszczególnymi rodzajami transportu  - mówił szef rządu. 

– Polskie Koleje Państwowe, kolejnictwo, Centralny Port Komunikacyjny to ważne dla mnie tematy, a za obietnicami idą czyny i środki. Łączenie Polski to nasze hasło, bo Polska jest jedna - podkreślał premier. 

Źródło: 300polityka.pl // TWITTER

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze