Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki do emigrantów: Wracajcie do nas!

kos 13:14 30 stycznia 2017
Mateusz Morawiecki, wicepremier fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Mateusz Morawiecki w sobotę przebywał w Wielkiej Brytanii. - Wszystkie młode rodziny z dziećmi proszę: wróćcie do nas; to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii – powiedział w porannym programie politycznym "Ridge on Sunday" wicepremier.

Morawiecki rozmawiał m.in. o brytyjskim planie wyjścia z UE – Przynajmniej obie strony zdefiniowały bardzo precyzyjnie swoje nieprzekraczalne granice. Teraz musimy zacząć negocjacje tak, żeby się od siebie za bardzo nie oddalić - powiedział wicepremier

Mateusz Morawiecki zwrócił się do licznej Polonii na Wyspach Brytyjskich – Chciałbym Was zaprosić do Polski. Wszystkie młode rodziny z dziećmi proszę: wróćcie do nas; to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii. Zatrzymajmy ludzi w Polsce, bo nie chcemy kolejnych 2-3 milionów wyjeżdżających na zawsze, jak podczas 7-8 fal migracyjnych od powstania listopadowego w XIX wieku - zaapelował.

Wicepremier przypomniał, że bezrobocie w Polsce znajduje się na historycznie niskim poziomie, a sporo nowych stanowisk pracy przenosi się do Polski także z Wielkiej Brytanii, w wyniku Brexitu.

– Byłem w Wielkiej Brytanii cztery, pięć razy, rozmawiając z korporacjami finansowymi, przemysłowymi - i z wieloma sukcesami, bo dziesiątki tysięcy miejsc pracy przenoszą się do Polski – zakończył premier.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze