Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: chcemy jak najskuteczniej współpracować z samorządami!

M.N. 13:26 26 stycznia 2019
Twitter/@pisorgpl
Chcemy wypracowywać odpowiednią politykę na poziomie centralnym i w najbardziej skuteczny sposób współpracować z samorządami - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji dotyczącej polityki rozwoju.

Premier powiedział, że polityka obecnego rządu "doprowadziła do tego, że wiele inwestycji wielkich firm polskich, zagranicznych lokuje się już nie tylko w wielkich ośrodkach". "Ja za każdym razem, jak rozmawiam z inwestorem - w Polsce, w Davos, w Londynie, gdziekolwiek - to zachęcam przede wszystkim do inwestowania w mniejszych ośrodkach, żeby tam tworzyć miejsca pracy" - podkreślił. Wskazał, że służy temu m.in. rozwój infrastruktury informatycznej, drogowej, komunikacyjnej.

 

Premier podkreślał wagę współpracy z "prężnymi, przedsiębiorczymi samorządowcami", aby wypracować "te wewnętrzne, endogeniczne potencjały rozwoju i specjalizacje regionalne w każdej gminie, a w szczególności w każdym powiecie, w każdym regionie i subregionie". "To w ramach naszej polityki rozwojowej jest nasz cel numer jeden i od tego celu nie odejdziemy" - powiedział.

 

"Dopiero w dużym stopniu nasze działania - właśnie Centralny Port Komunikacyjny, nowe połączenia infrastrukturalne - (...) przezwyciężają spuściznę porozbiorową. To też pokazuje ten aspiracyjny charakter naszych działań, działań całej administracji publicznej, bo ja wierzę, że to wszystko odbędzie się w bardzo bliskiej współpracy pomiędzy rządem a samorządami wszystkich szczebli" - mówił Morawiecki.

 

Szef rządu podkreślił, że rząd chce wypracowywać odpowiednią politykę na poziomie centralnym, "ale też w najbardziej skuteczny sposób współpracować z samorządami dla dobra naszych małych ojczyzn, ale też przede wszystkim dla dobra naszej wielkiej, wspaniałej ojczyzny, dla dobra Rzeczypospolitej".

Źródło: Telewizja Republika, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze