Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Biedna Polska finansowała bogatym krajom Zachodu znakomitych naszych lekarzy

AS 12:46 1 października 2018
Telewizja Republika
– W obszarze, w którym tak wspaniale kształci Uniwersytet Medyczny w Lublinie przeżyliśmy w ostatnim czasie sporo zawirowań, zmian. W ostatnich 20-25 latach szacuje się, że 25-30 tys. Lekarzy wyjechało, w większości na stałe, za granicę naszego kraju – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

– Podjęliśmy decyzję, też trudną, żeby w czasie, kiedy zawsze jak ta budżetowa kołderka jest trochę za krótka, żeby przeznaczyć rzeczywiście, dokonać dodatkowego wysiłku i przeznaczyć wiele miliardów złotych więcej na naukę z jednej strony, z drugiej właśnie na służbę zdrowia – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

– W obszarze, w którym tak wspaniale kształci Uniwersytet Medyczny w Lublinie przeżyliśmy w ostatnim czasie sporo zawirowań, zmian. W ostatnich 20-25 latach szacuje się, że 25-30 tys. Lekarzy wyjechało, w większości na stałe, za granicę naszego kraju. Spójrzmy na to z punktu widzenia ekonomicznego. Wykształcenie kosztuje od 0,5 mln do miliona, w zależności od specjalizacji, czasu kształcenia. Taki to koszt. Czyli orientacyjnie to 20-30 mld zł – koszt wykształcenia lekarzy, tych którzy wyjechali – zauważył szef rządu.

– A więc Polska będąca na dorobku, a jeszcze 25 lat temu pewnie można było powiedzieć biedna Polska, po prostu wychodząca z czasów PRL-u, biedna Polska finansowała bogatym krajom Zachodu znakomitych naszych lekarzy, którzy znani są z tego –  mówił premier Morawiecki. 

Źródło: 300 polityka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze