Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Bukareszcie. Przybył na szczyt Inicjatywy Trójmorza

PR 11:43 18 września 2018
twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Bukaresztu, gdzie weźmie udział w trzecim szczycie Inicjatywy Trójmorza.

Dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie rozpoczął się w poniedziałek. W pierwszym dniu Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda, w drugim będzie to premier Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki będzie uczestniczył w sesji plenarnej, podczas której zaplanowano wystąpienie szefa polskiego rządu dotyczące współpracy państw Inicjatywy w zakresie energetyki, transportu i agendy cyfrowej. W trakcie szczytu zostanie podpisany list intencyjny ws. utworzenia Funduszu Trójmorza oraz zostanie powołana Sieć Izb Gospodarczych Trójmorza.

Agenda III szczytu Inicjatywy Trójmorza zakłada przeniesienie dyskusji w ramach Inicjatywy z dotychczasowego wymiaru politycznego do sfery konkretnych projektów i ich finansowania.

Na marginesie szczytu planowane jest spotkanie szefa polskiego rządu z premier Rumunii Vasilicą-Vioricą Dăncilą. Premierzy omówią kwestie dwustronne, sprawy z bieżącej agendy UE, zagadnienia dotyczące współpracy regionalnej oraz polityki bezpieczeństwa.

Członkami Inicjatywy Trójmorza są: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry. W lipcu ub.r. w Warszawie odbył się drugi szczyt Trójmorza, którego gościem specjalnym był prezydent USA Donald Trump.

 

Źródło: premier.gov.pl, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze