Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Dzięki pieniądzom odebrany mafiom VAT-owskim m.in. rozwijamy drogi lokalne

M.N. 12:16 6 października 2018
twitter.com/PremierRP
Dzięki pieniądzom odebranym mafiom VAT-owskim mamy pieniądze między innymi na remonty i budowę dróg lokalnych - podkreślał w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia drogi powiatowej nr 1615L Zaliszcze-Podedwórze (woj. lubelskie).

Na remont ponad pięciokilometrowej drogi powiatowej Podedwórze-Zaliszcze samorząd otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 mln 300 tys. zł. Starostwo Powiatowe w Parczewie otrzymało dofinansowanie 80 proc. kosztów inwestycji.

 

Droga Podedwórze-Zaliszcze w gminie Podedwórze w powiecie parczewskim, to jedna z najważniejszych dróg w gminie. Z powodu bardzo złego stanu nawierzchni została w 2015 roku zamknięta dla ruchu pojazdów.

 

"Cieszę się, że możemy drogi lokalne rozwijać w takich gminach jak gmina Podedwórze. To jest miejsce, w którym rzeczywiście najbardziej potrzebne jest wsparcie ze strony państwa. Środki na budowę takich dróg, budowę dróg lokalnych, które teraz rozwijamy w zakresie do tej pory nieistniejącym, nie obserwowanym, te środki odzyskaliśmy z rąk mafii VAT-owskich, wyłudzaczy i przestępców podatkowych" - powiedział premier.

 

"Cieszę się też z tego, że kto buduje takie drogi? Na pewno budują je przedsiębiorcy lokalni, nie wielkie międzynarodowe firmy, które są czasami potrzebne, ale przede wszystkim przedsiębiorcy tutejsi, przedsiębiorcy lokalni" - dodał.

 

Premier powiedział, że poprzednia koalicja rządząca rocznie średnio wydawała na drogi lokalne 650 mln zł a dzięki powstającemu Funduszowi Dróg Samorządowych obecny rząd zamierza wydać w przyszłym roku na drogi lokalne 6,5 mld zł.

 

Źródło: Telewizja Republika, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze