Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier do mediów: Oddzielanie ziarna od plew to niezwykle ważna sprawa

AS 19:35 22 stycznia 2019
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki podkreśla rolę mediów w społeczeństwie i wskazuje, że to one odpowiadają za "oddzielanie ziarna od plew" w kontekście podawania informacji. Szef rządu wraz z ministrami rozmawia w kancelarii premiera z dziennikarzami i liderami opinii. To tak zwany Tweetup, czyli spotkanie użytkowników Twittera.

Premier wyraził radość z kolejnego takiego spotkania organizowanego w KPRM. - Wiadomo, że media to czwarta władza. My też jesteśmy władzą, dlatego porozmawiamy jak władza z władzą, ale właśnie przede wszystkim po to, żeby informacje dotarły do społeczeństwa dzięki Państwu w sposób możliwie prawdziwy - zaznaczył.

Mateusz Morawiecki mówił też, że w ostatnim czasie karierę zrobiło pojęcie "fake news", czyli nieprawdziwych wiadomości. - Oddzielanie ziarna od plew to niezwykle ważna sprawa, za którą Państwo odpowiadają w ogromnym stopniu. Można powiedzieć, że to, co Państwo robicie, to takie wielkie powołanie. Bardzo cieszę się, że mamy kontakt, chciałbym byśmy mieli go jak najczęściej - mówił szef rządu zwracając się dziennikarzy i liderów opinii. 

Premier podziękował też dziennikarzom za ich pracę. Jak dodał, media są partnerem w przekazywaniu społeczeństwu wiadomości. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze