Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Precedens. Internowania zbrodnią przeciw ludzkości

apu 15:41 31 lipca 2014
www.IPn.gov.pl
– Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku w dniu 31 lipca 2014 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi R., któremu zarzucono dokonanie 55 zbrodni komunistycznych, będących jednocześnie zbrodniami przeciwko ludzkości (...) – poinformował białostocki oddział IPN.

Jak czytamy w komunikacie, zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez Sylwestra R. polegały na tym, że "w okresie od 13 do 16.12.1981 r. w Białymstoku, jako funkcjonariusz państwa komunistycznego - Komendant Wojewódzki Milicji Obywatelskiej w Białymstoku, przekroczył swoje uprawnienia, w ten sposób, że bezprawnie pozbawił wolności 55 osób na mocy decyzji o internowaniach, wydanych na podstawie art. 42 nieobowiązującego dekretu o ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego w czasie obowiązywania stanu wojennego, co było poważnym prześladowaniem z powodu przynależności pokrzywdzonych do NSZZ "Solidarność" oraz "Solidarność" Rolników Indywidualnych, tj. o zbrodnie komunistyczne i przeciwko ludzkości
z art. 231 § 1 kk w zb. z art. 189 § 1 kk i art. 189 § 2 kk w zw. z art. 2
ust. 1 UIPN w zw. z art. 3 UIPN".

Sylwester R. został już przesłuchany w charakterze podejrzanego, ale nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Skorzystał też z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Jak informuje białostocki IPN, Sylwester R. ma "82 lata, pobiera emeryturę i dotychczas nie był karany sądownie".

Źródło: http://ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze