Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawie 70 osób z Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach zarażonych koronawirusem

sm 22:48 3 kwietnia 2020
69 osób z Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach w pow. grójeckim (Mazowieckie) jest zarażonych koronawirusem. Dodatni wynik testów ma 60 mieszkańców i 9 pracowników placówki – poinformował PAP w piątek dyrektor placówki Marek Beresiński.

W placówce przebywa 87 pensjonariuszy. To osoby schorowane i niepełnosprawne. W przypadku 60 mieszkańców wynik testu na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny, reszta ma wyniki negatywne. Według dyrektora na razie objawy chorobowe, takie jak podwyższona temperatura czy kaszel, wystąpiły u kilku osób. Można się jednak spodziewać, że część z zarażonych pensjonariuszy będzie wymagała hospitalizacji.

Dyrektor podkreślił, że poważnym problemem jest obecna sytuacja kadrowa w placówce. Aktualnie wspólnie z pensjonariuszami przebywają w DPS 23 osoby z personelu; 9 z nich, włącznie z dyrektorem, jest zarażonych i nie może mieć styczności ze zdrowymi mieszkańcami. Pozytywny wynik testu mają opiekunki, pokojowe i rehabilitantka. Duża część pracowników została odsunięta od pracy i objęta kwarantanną domową.

Dyrektorka uważa, by przeprowadzić ich ewakuację do szpitali lub innych placówek opiekuńczych. O sytuacji w DPS w Tomczycach poinformowany został starosta grójecki i wojewoda mazowiecki. "Czekamy na szybkie decyzje oraz na konkretną pomoc" – zaznaczył Beresiński.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze