Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawie 6 tysięcy napaści na tle seksualnym w Uberze! Firma opublikowała raport

A.N 21:58 6 grudnia 2019
Flickr
Uber opublikował raport, według którego w latach 2017-2018 podczas przejazdów zamawianych przez jego aplikację na terenie USA, doszło do blisko 6 tys. doniesień o napaściach na tle seksualnym.

Raport – ma według Ubera - pokazać firmy zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa nie tylko w jej samochodach, ale w całej branży. 

O raporcie poinformowało BBC. Wynika z niego, że w 2017 i 2018 roku dojść miało do 5981 napaści seksualnych. Liczba  dotyczy w sumie 2,3 mld przejazdów zamawianych przez aplikację Ubera w USA. Firma twierdzi, że 99,9 proc. wszystkich podróży odbyło się bez problemów dot. bezpieczeństwa. Pasażerowie stanowili prawie połowę osób oskarżonych o nadużycia seksualne.

– Dobrowolne opublikowanie raportu, który omawia te trudne kwestie bezpieczeństwa, nie jest łatwe – stwierdził Tony West, główny prawnik Ubera.
– Większość firm nie mówi o takich sprawach, jak przemoc seksualna, ponieważ grozi to zaproszeniem do negatywnych nagłówków i publicznej krytyki. Uważamy jednak, że nadszedł czas na nowe podejście – dodał. 

 

Źródło: BBC/tvp.info/MEDIA

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze