Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poznań: Ogromne portrety Bidena i Harris na Urzędzie Marszałkowskim. Internauci: To żałosne, kto za to zapłaci

mm 16:40 19 stycznia 2021
UMWW
Na fasadzie budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pojawiła się ekspozycja poświęcona Joemu Bidenowi i Kamali Harris. Zachwycony plakatami senator KO Marcin Bosacki zamieścił zdjęcie budynku z portretami amerykańskich polityków na Twitterze. Wielu internautów nie kryje jednak zaskoczenia banerami.

Jak informuje portal tvp.info, ekspozycja pojawiła się w przeddzień zaprzysiężenia Joego Bidena na prezydenta USA. Według informacji, którą dziennikarze otrzymali od urzędu, ma być ona prezentowana przez miesiąc. Na budynku są też flagi amerykańskie oraz życzenia „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!”.

„Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach” - powiedział marszałek województwa Marek Woźniak, którego ugrupowanie (PO) krytykuje Zjednoczoną Prawicę za rzekomą uległość wobec USA.

Jak wyjaśnił, „prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje”.

Odpowiedzialny czy zapatrzony w siebie?

„Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym” – tłumaczył marszałek.

„W Wielkopolsce bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju. Mam ogromną nadzieję, że prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu” – dodał.

„Drodzy Joe Bidenie i Kamalo Harris – jesteście naprawdę nadzieją ludzi kochających wolność na całym świecie!” – napisał na Twitterze senator KO Marcin Bosacki.

W komentarzach internauci piszą: "Nie spodziewałem się czegoś takiego po panu. Przecież to żałosne", "Przykro patrzeć. Zabieracie tą czołobitnością radość z upadku Trumpa" czy "Murzyńskość, level Bosacki".

Źródło: UMWW, tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze