Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powstaje pierwszy całkowicie polski test na koronawirusa. Pierwsza partia już w przyszłym tygodniu!

JJ 15:18 10 kwietnia 2020
Pixabay, CC0
W Poznaniu powstaje pierwszy polski test na koronawirusa. Pracują nad nim naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania. Już w przyszłym tygodniu gotowa będzie pierwsza partia.

Opracowane testy trafią do Ministerstwa Zdrowia, które odpowiadać będzie za ich dystrybucję. Jest to pierwszy całkowicie polski test na koronawirusa. Naukowcy z Poznania będą sukcesywnie produkować testy w zależności od zapotrzebowania. Około tysiąc z nich ma trafić wkrótce do resortu zdrowia. PAN ma w planach wyprodukowanie ok. 150-200 tys. testów w najbliższych tygodniach.

Kierownik Zakładu Neurobiologii Molekularnej, dr hab. Maciej Figiel ocenia, że praca była błyskawiczna- test został opracowany w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Naukowcy zareagowali w ten sposób na przyrost liczby osób zakażonych.

Prace trwają całą dobę. Pomieszczenia laboratoryjne mają oddzielne wejście z całkowitym ominięciem ciągów komunikacyjnych Instytutu. Pomieszczenia spełniają oczywiście wymogi bezpieczeństwa biologicznego.

 

 

Źródło: PAP, TVN24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze