Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powołano nowego pełnomocnika rządu ds. praw człowieka

A.N 18:34 17 grudnia 2019
Wikimedia
Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, został powołany na stanowisko pełnomocnika rządu ds. praw człowieka. Warchoł został jednocześnie nominowany na funkcję sekretarza stanu w resorcie sprawiedliwości.

Stanowisko pełnomocnika rządu ds. praw człowieka zostało ustanowione na mocy rozporządzenia. 

Do głównych zadań nowego pełnomocnika będzie należeć koordynowanie i monitorowania działań, w tym dotyczących opracowywania projektów aktów prawnych zmierzających do zapewnienia zgodnego z aktualnymi standardami międzynarodowymi poziomu ochrony praw człowieka, monitorowania i analizowania spraw i orzeczeń związanych z naruszaniem praw człowieka, a także współpracy z Komisją Wenecką.

Pełnomocnik będzie także analizował wpływ orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka  na obowiązujące akty prawne. Ma także odnosić się do spraw dotyczących zarzutów naruszenia praw człowieka przez polski wymiar sprawiedliwości oraz inne organy władzy publicznej.

Pełnomocnik może powoływać zespoły eksperckie i doradcze oraz dokonywać zlecań ekspertyz.

Marcin Warchoł  to doświadczony prawnik. Jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i adwokatem.W latach 2006-2007 był asystentem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a następnie asystentem Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. Od końca 2015 r. Warchoł pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Źródło: MEDIA

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze