Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Potężny wyciek danych o użytkownikach Facebooka. Także milionów z Polski

mm 11:24 4 kwietnia 2021
Wyciek obejmuje dane 533 milionów użytkowników FacebookaFot. Unsplash/Annie Spratt
Numery telefonów i dane osobowe ponad 500 milionów użytkowników Facebooka, także Polaków, trafiły do sieci. Teraz trafiły na forum hakerskie.

Na mało znanym forum hakerskim jeden z użytkowników opublikował numery telefonów i dane osobowe setek milionów użytkowników Facebooka, w tym imiona i nazwiska, daty urodzenia, a także adresy e-mail. Na liście osób, których dane wyciekły, jest prawie 2,7 mln użytkowników z Polski.

Wyciek obejmuje dane osobowe 533 milionów użytkowników Facebooka, takie jak numery telefonów, identyfikatory Facebook (nadawane każdemu z użytkowników), lokalizacje, daty urodzenia, biogramy, a w niektórych przypadkach także adresy email.

Alon Gal wskazuje, że bazy danych, zwłaszcza jeśli są tak duże lub rzadkie, nie są często szeroko udostępniane od razu, bo osoby, które nimi dysponują, próbują zarobić na nich tak długo, jak to możliwe.

Jak podkreśla Alon Gal z firmy Hudson Rock zajmującej się cyberprzestępczością, który odkrył wyciek danych, mogą one dostarczyć cennych informacji cyberprzestępcom, którzy podszywają się pod innych lub wyłudzają dane logowania.

 „Baza danych tej wielkości zawierająca prywatne informacje, takie jak numery telefonów wielu użytkowników Facebooka, z pewnością doprowadziłaby do tego, że ludzie o złych zamiarach wykorzystaliby te dane do przeprowadzenia ataków socjotechnicznych lub prób włamania” – ostrzegał Gal.

Źródło: Business Insider

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze