Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Posłowie zajmą się projektem specustawy dotyczącej Światowych Dni Młodzieży

dmc 16:18 16 marca 2016
FOT. KRZYSZTOF BIAŁOSKÓRSKI
Podczas trwającego posiedzenia Sejmu posłowie rozpoczną prace nad rządowym projektem specustawy przygotowanej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i wizytą papieża Franciszka w Polsce.

Dokument wpłynął do Sejmu w poniedziałek. Przygotowany przez rząd projekt zawiera szczególne rozwiązania, które mają zapewnić porządek publiczny oraz bezpieczeństwo medyczne i transportowe w trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka w Krakowie w lipcu 2016 r.

Jak podkreśla rząd, nowa ustawa jest konieczna, ponieważ do wydarzeń o charakterze religijnym nie stosuje się przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z projektem, organizatorem Światowych Dni Młodzieży jest Archidiecezja Krakowska. Jej podstawowym zadaniem będzie opracowanie planu zapewnienia bezpieczeństwa.

Dokument ma zostać przekazany Komendantowi Głównemu Policji, Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej oraz Szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - nie później niż do 15 maja 2016 r. Zgodnie z projektem specustawy, policja ma mieć takie uprawnienia, jak w przypadku imprez masowych. W imieniu rządu projekt będzie uzasadniać szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

Źródło: sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze